Найкращий в світі, ніби рай
Це наш Немирів - рідний край
А ти по світу не блукай
В Немирів в гості приїжджай
Дмитро С.

Місто Немирів

Немирів - це місто, центр Немирівського району Вінницької області, залізнична станція. Немирівський район один з найбільших сільськогосподарських районів Вінницької області.

 • Немирів - це столиця України за часів гетьмана Юрія Хмельницького у 1677-1679 роках.
 • Немирів - це санаторій Авангард, де лікуються і відпочивають люди не тільки зі всієї України, а й з багатьох країн близького і далекого зарубіжжя.
 • Немирів - це компанія Nemiroff, яка продає свою продукцію більш ніж в сорок країн світу, одна з найбільших компаній України.
 • Немирів - це вишневі садки про, які писав Тарас Григорович Шевченко.
 • Немирів - це місто де народився відомий російський поет Микола Олексійович Некрасов.
 • Немирів - це музей відомої української письменниці Марко Вовчок.
 • Немирів - це місто пов'язане з такими відомими людьми як Б. Хмельницький, Д. Нечай, М. Кривонос, О. де Бальзак, Ф. Ліст, С. Потоцька, М. Пирогов, І. Сошенко, М. Леонтович, В. Городецький, королі Польщі Понятовський та Собеський, В.Філатов і ін...
 • Немирів - місто відоме далеко за межами України, має побратима в Польщі це гміна Солєц Здруй.
 • Немирів - це красиве подільське містечко, включене в перелік відомі українські міста.

Немирів місто і районний центр Немирівського району Вінницької області. Розташоване в центральній частині Вінницької області на відстані 45 км від обласного центру м. Вінниця. Найближча залізнична станція ст. Немирів, яка розташована в північно-східній частині міста. Окрім виконання функції адміністративного центру району місто є визначним історичним та оздоровчим центром України.

Місто Немирів межує з селами Немирівського району – с. Мухівці (Муховецька сільська рада), с. Гиринки, с. В.Бушинка (Великобушинецька сільська рада), с. Монастирок, с. Селевінці, с. Кірово (Кіровська сільська рада), с. Ковалівка (Ковалівська сільська рада), с. Гунька (Язвинецька сільська рада), с. Медвежа (Медвежанська сільська рада), с. Головеньки (Головеньківська сільська рада).

В місті знаходяться органи місцевого самоврядування, виконавчої влади, та інші представницькі органи, а саме:

 • Немирівська міська рада
 • Немирівська районна рада
 • Немирівська районна державна адміністрація

У відповідності із Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» місто Немирів є адміністративно-територіальною одиницею, на території якого здійснюється місцеве самоврядування. Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є квартали з одно-, дво-, трьохсторонньою забудовою та забудовою по периметру. Забудова багатоповерхова в центрі міста та одноповерхова на окраїнах.

Місто електрифіковане та телефонізоване. в місті є централізоване газопостачання, водопостачання та каналізація.

Місто Немирів розташоване на Волино-Подільській височині. Клімат помірно-континентальний, середня температура січня: -6°C, середня температура липня: +19°C, річна кількість опадів: 520-590 мм, з них 80% випадають в теплий період.

Географічні координати: 48° 58? 38? пн. ш., 28° 50? 34? сх. д. Середня висота над рівнем моря 271 м. Ґрунти сірі лісові, ясно-сірі, темно-сірі опідзолені.

Землі водного фонду розташовані в заплавах річок Устя, Мирка ті її притоках та землях, які прилягають до них. Заплава річки Устя проходить в південній частині міста в напрямку з північного-заходу на південний-схід. Заплава основного притоку річки Мирка проходить з північного-сходу до злиття з заплавою р. Устя.