Вінниця - найкращий край!

Сади круг Вінниці рясні,
Цвітуть круг Вінниці пісні,
Як правди голос, голосні,
Як сонце золоте іскриться
Під сонцем золота пшениця -
Це людський труд,
це волі криця!
М. Рильський.

Вітаю Вас на сайті присвяченому моєму рідному місту - Вінниці. Ми взнаємо про мій край детальніше у розділі «Вінниця сьогодні», поринемо в історію у розділі «Історія Вінниці», зробимо прогулянку по місту у розділі «Галереї» та взнаємо багато цікавого у розділі «Цікава Вінниця». Я спробую переконати Вас, що Вінниця - найкращий край!
Цей сайт створив Коваль Михайло Сергійович, студент другого курсу ВТК для першого міжнародного бліц-конкурс з веб-дизайну та комп'ютерної графіки. Зв'язатись зі мною та висловити свої думки та поради щодо цього сайту Ви можите у розділі «Зворотній зв'язок».
Вінниця - місто на березі Південного Бугу, адміністративний центр Вінницької області і Вінницького району, значний історичний (осередок східного Поділля) та сучасний економічний і культурний центр держави. Є центром Вінницької агломерації, населення якої становить 660 тис. осіб. Вінниця як населений пункт виникла у кінці ХІV ст. (1362 p.), як місто згадується з 1795 року. Одні дослідники вважають, що назва міста пішла від річки Віннички, де було перше поселення слов'ян-подолян; другі від «винниць», які були розташовані на його околицях, де вирощували виноград і виготовляли вино; треті - від слова «вьно» - «придбання», «посаг», «передача власності».

Після розгрому татар подільські землі перейшли у володіння литовського князя Ольгерда, який подарував частину їх своїм племінникам Фе;дору й Костянтину Коріатовичам. Історія міста знайшла своє відображення в гербі-емблемі. Старовинний герб відтворено у вигляді якоря, під яким знаходяться дві схрещені шаблі. Якір свідчить про те, що місто розташоване над річкою, а шаблі символізують героїчну боротьбу народу проти загарбників, які неодноразово в середньовічні часи загрожували життю вінничан.
Починалася Вінниця з невеликої фортеці на березі Південного Бугу.

Сучасний образ міста почав вимальовуватись понад 40 років тому. До цього часу в центрі і на околицях переважали одно- та двоповерхові забудови. В кінці центральної вулиці, що вела від річки Південний Буг, знаходився відомий на все Поділля базар «Каліча» (тепер там універмаг з каскадом красенів фонтанів). Із довоєнних будівель збереглися готель «Савой», будинок міської Думи, Єзуїтський і Домініканський монастирі, Миколаївська церква, Міська вежа та інші. Всі вони являються архітектурними пам'ятками.

«Візитною карткою» міста є найбільший заплавний фонтан Європи - «Рошен», Арка в ЦПКіВ ім. Горького і Пожежна каланча в сквері ім. Козицького. Вінниця дбайливо шанує пам'ять ученого, хірурга, педагога М. І. Пирогова. У садибі під Вінницею, де знаменитий лікар провів останні двадцять років життя, знаходиться його меморіальний музей.
Архітектуру міста можна побачити у режимі 3D на http://www.vin3d.net. Карта була розроблена вінницьким державним науково-виробничим підприємством «Геосистема».