Ласкаво просимо!

Шановні друзі! Радий вітати Вас на сайті "Літо в Карпатах". Цей сайт для тих, хто любить і хоче пізнати мальовничий карпатський край.

Карпати здавна славляться своїми горами і лісами та все більше і більше приваблюють охочих відпочити на гірськолижних курортах. Звичайно, зима в Карпатах казково прекрасна і заслуговує на окрему тему для обговорення.

Однак, літо в Карпатах – це найкраща пора для пізнання краю, відпочинку, оздоровлення, відновлення сил та підняття духу. Мальовнича природа літніх Карпат вихопить Вас із повсякденного життя, і на мить перенесе в світ прекрасного. Тут Ви забудете про всі свої земні проблеми і побудете наодинці з її величністю Природою.

Літо в Карпатах – це чисте повітя, насичене ароматом смерекової хвої, цікаві подорожі по лісах, горах, ріках, відпочинок на природі, купання в цілющих озерах. Тут можна збирати ягоди, гриби, ловити рибу, прогулюватися на конях і велосипедах.

Якщо Вас дійсно зацікавив цей чудовий карпатський край і Ви хочете пізнати його велич та красу – приїздіть сюди влітку. Карпати радісно зустрінуть Вас!

Загальні відомості

Перша згадка про життя людей на території теперішніх Карпат відноситься до періоду раннього палеоліту (близько 500 тис. років до н.е.). Сюди під тиском римлян з долин Сірета і Прута переселилося одне з фракійських племен – Карпи. За думкою багатьох вчених від назви цього племені і дістали назву гори Карпати.

Карпатська гірська система утворилася в період альпійської епохи горотворення. Вона остаточно сформувалася на основі давнього фундаменту впродовж середнього і пізнього кайнозою. Незважаючи на геологічно молодий (альпійський) вік, Українські Карпати відрізняються від споріднених їм гір плавними контурами вершин і незначним розвитком скелястих схилів і гребенів гір. Карпати – сейсмічно активні гори. Епіцентри землетрусів здебільшого виникають у горах Вранча, що знаходяться на південь від Українських Карпат, у Румунії.

Головне багатство краю – ліси. В залежності від вертикального поясу тут переважають дубово–грабові, дубово–букові, букові та хвойні породи дерев. По території краю протікають тисячі потоків і річок, в основному гірських. Внаслідок цього їм характерні часті і раптові паводки, які деколи наносять економіці краю значні матеріальні збитки.

Українські Карпати – один з найбільш мальовничих регіонів України. Карпатські гори багаті на різноманітні природні ресурси, мають неповторні гірські краєвиди, низький рівень забрудненості довкілля. Тут надзвичайно сприятливі умови для організації санаторно–курортного і туристичного господарства міжнародного значення. Карпати характеризуються найбільшою біологічною різноманітністю, потужним природно–ресурсним потенціалом, високим рівнем збереженості фауни і флори дикої природи та самобутнім культурним спадком. Вивчення багатої і різноманітної природи Українських Карпат, їх географії має наукове, пізнавальне і важливе патріотично–виховне значення.